Nejen víno a zpěv na vás čeká ve Valticích

Jak dobře znáte svou vlast? Nebojte se, nezkoušíme a rozhodně nikoho nebudeme vyvolávat a rozdávat pětky. Kdo si není jistý, ten má šanci se poučit. Vezmeme vás na malé putování za krásami jižní Moravy. Co vás čeká?

Ubytování Valtice

Valtice a jejich zajímavá historie

Valtice jsou nevelké město s přibližně třemi a půl tisíci obyvateli. Přesto však patří mezi perly celé naší vlasti. Rozhodně se proto vyplatí si na poznání města i jeho blízkého okolí vyhradit dost času a podívat se také po možnostech ubytování ve Valticích.

Na své si přijmou například milovníci historie, kterým by neměl uniknout místní unikát v podobě Lednicko-valtického areálu. Ochuzeni nebudou ani příznivci dobrého moku, Valtice leží na Mikulovsku, což je tradiční vinařská oblast, a ne nadarmo se jim říká hlavní město vína. Rozhodně se není třeba bát, že by vás ráno bolela hlava, můžete si totiž dát v některém z místních sklípků i vinnou limonádu. Tu pochopitelně ocení také vaše ratolesti. Valtice jsou ostatně ideálním místem pro rodinný výlet nebo dovolenou. Náš tip: Pokud plánujte delší pobyt, vyzkoušejte penzion Valtice, který dostal jméno PRINZ. Ti nejmenší jsou zde rozhodně vítáni a děti do dvou let mají ubytování zdarma.

Jižní Morava – dobré pití i nádherná příroda

Kdo se zřekne alkoholu, případně zvládne pít s mírou a ráno bude plný síly, rozhodně by měl také vsednout na kolo. Okolí Valtic je totiž doslova protkáno nádhernými cyklotrasami. Ty vedou až za naše hranice, nicméně se samozřejmě nemusíte bát, že byste se ztratili, jsou velmi dobře značené, dokonce dvojjazyčně. Za nejnádhernější bývá považována ta, která se vine z Valtic do Lednice, a měří zhruba 11 km. Jako na dlani budete mít při projížďce ty nejvýznamnější zdejší zajímavosti.

Pro návštěvníky, kteří to naopak večer ve sklípku poněkud přeženou, máme radu. Pobyt na čerstvém vzduchu vám udělá dobře a alespoň kousek zdejších značených tras zvládnete procházkou také pěšky.