Zábava

Atrakce, zábava, volný čas, relaxace, sport, outdoor…

Disco club Kinopolis – oblíbené diskotéky ve Valticích, již jeden rok je pro Vás otevřen náš DISCO CLUB, ve kterém najdete 3 bary o celkové délce 32 metrů, světelné efekty a kvalitní aparaturu zajišťující zvuk vysoké kvality. Hudební náplní Vás příjemně naladí i rozproudí známí diskjockeyové. Na barech máte velký výběr nápojů všech kvalitních značek. DISCO CLUB KINOPOLIS můžete navštívit vždy v pátek a sobotu od 20 hodin. Organizujeme řadu akcí (Disco Night, Jägermeister Night). Přijďte se pobavit, těšíme se na Vás. Přístup: z náměstí Valtice na hlavní křižovatku, odbočte doleva, 50 m. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, fotografie a mapa.
Kočáry Hippoclub Kočáry Hippoclub – romantické projížďky v kočáře zámeckým parkem, výletní kočáry, kočáry pro zájezdy, oslavy, společenské a firemní akce, svatební kočár pro novomanžele, možnost vození a fotografování v zámeckém areálu, vinný sklep. Přístup: Penzion Hippoclub Lednice, stanoviště jsou za zámkem u Turbíny a u Minaretu, po dohodě jsou možné i jiné trasy, například lužními lesy k Janohradu. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, fotografie – koně, kočáry, svatby a akce, fotografie – selská olympiáda, zámecký program – mapa, Hippoclub – mapa, penzion, restaurace, jídelní lístek, vinný sklep, koně, trasy a selská olympiáda. Tel.: 519340477, 736625745, e-mail: hippoclub@penzion.com. .
Lodě Plavby zámeckým areálem – kapacity, otevírací doby a ceny, fotografie, zámecký program – mapa, pěkné motorové pramice s posádkou, vyhlídkové plavby po řece Dyji od Turbíny k Minaretu případně k Janohradu, příjemná doprava na společenské či firemní akce na Janohradu, park zámku Lednice, lužní lesy, meandrující řeka, ledňáčci, bobři, zajímavý výklad během plavby, občerstvení, dětské hřiště, jezdíme i v zimě, doprovodem je svařené vínko. Přístup: 3 přístaviště – Turbína, Minaret, Janohrad. Přístaviště Turbína: projdete předem okolo zámku až k vysokému stromu na konci skleníku, odbočíte doleva, obejdete skleník, pokračujete po cestě až k řece Dyji, přejdete most. Přístaviště Minaret: od Minaretu se dáte po směru hodinových ručiček, jdete cestou okolo Zámeckého rybníka, po 150 metrech je odbočka vlevo, jdete pěšinou přes louku směrem k navigaci řeky Dyje, na navigací doleva, 20 metrů. Přístaviště Janohrad: jdete od Janohradu k řece, 50 metrů proti proudu.
Dravci Zayferus Dravci Zayferus – světový unikát, show dravců, k vidění je 50-100 dravých ptáků (kondoři, supi, orli…), hodina letových ukázek v krásném přírodním prostředí, při ukázkách neteče krev (ptáci loví atrapy), přitažlivý výklad, aktivní účast diváků, můžete si zavolat a nechat přistát dravce na Vaší ruku, pohladit výra na bříšku, nechat se vyfotografovat s dravým ptákem na ruce, zakoupit upomínkové předměty (trička Zayferus, hezké kalendáře, pexeso, leporelo, fotografie…); předvádíme také ochočeného geparda, , kterého si můžete pohladit a vyfotit se s ním – probíhá to formou tomboly; fotosoutěž o hodnotné ceny (3000, 2000, 1000 Kč); dotazy, objednávky – tel. 608 100 440; prosím pozor: my působíme v zámeckém parku, nezaměnujte nás s jinou společností, která působí za parkovištěm. Přístup k nám: zámecký areál, obejděte skleník, pod skleníkem odbočte doprava, jděte cestou okolo rybníka, 200 m. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, fotografie, fotografie geparda a mapa. Tel.: 608100440, e-mail: info@zayferus.cz.
Lodě Plavby zámeckým areálem – kapacity, otevírací doby a ceny, fotografie, zámecký program – mapa, pěkné motorové pramice s posádkou, vyhlídkové plavby po řece Dyji od Turbíny k Minaretu případně k Janohradu, příjemná doprava na společenské či firemní akce na Janohradu, park zámku Lednice, lužní lesy, meandrující řeka, ledňáčci, bobři, zajímavý výklad během plavby, občerstvení, dětské hřiště, jezdíme i v zimě, doprovodem je svařené vínko. Přístup: 3 přístaviště – Turbína, Minaret, Janohrad. Přístaviště Turbína: projdete předem okolo zámku až k vysokému stromu na konci skleníku, odbočíte doleva, obejdete skleník, pokračujete po cestě až k řece Dyji, přejdete most. Přístaviště Minaret: od Minaretu se dáte po směru hodinových ručiček, jdete cestou okolo Zámeckého rybníka, po 150 metrech je odbočka vlevo, jdete pěšinou přes louku směrem k navigaci řeky Dyje, na navigací doleva, 20 metrů. Přístaviště Janohrad: jdete od Janohradu k řece, 50 metrů proti proudu.
Jeskyně Grotta Zámek Lednice – jeskyně Grotta – umělá jeskyně, vyhloubená pod zámkem Lednice, čtvrtý prohlídkový okruh zámku, nejstarší a největší umělá jeskyně na světě, rozkládá se na ploše 90 čtverečních metrů, byla vybudována již v polovině 17. století, umělé krápníky a krápníky, dovezené z Moravského krasu, podzemí má představovat děsivé peklo, jsou zde figuríny z lednických pověstí, např. upír Ryzlink, který tvrdě potrestá každého, kdo by chtěl v Lednici krást víno, které je zde ve sklepeních také. Přístup: vchod je z prvního nádvoří, levá strana zámku, u pokladny druhého prohlídkového okruhu. Viz též jeskyně Grotta – kapacity, otevírací doby a ceny a jeskyně Grotta – fotografie.
Skleník Zámek Lednice – skleník – botanická zahrada, největší skleník v České republice, 92 x 13 x 10 m, 250 druhů exotických rostlin – tropické a subtropické, krásné palmy a květy, nejstarší sbírka v Evropě, skleník je postaven podle návrhu Angličana Deviena v letech 1843 – 1845, tato stavba byla se svou moderní železnou konstrukcí a polokruhovitou formou v tehdejší době mimořádně pokroková. Přístup: na pravé straně zámku. Viz též skleník – kapacity, otevírací doby a ceny, skleník – fotografie a zámecký areál Lednice – mapa.
Koně Hippoclub Koně Hippoclub – jízda v sedle pro děti i dospělé, koně i poníci, vyjížďky do krajiny, zážitky z projížďek okolo řeky Dyje a lužními lesy k Janohradu, relaxační pobyty u koní pro dospělé, prázdniny v sedle pro děti, Hubertovy jízdy, vinný sklep. Přístup: Penzion Hippoclub Lednice, silnice z Lednice na Podivín, 300 m. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, fotografie – koně, kočáry, svatby a akce, fotografie – selská olympiáda, Hippoclub – mapa, penzion, restaurace, jídelní lístek, vinný sklep, kočáry, trasy a selská olympiáda. Tel.: 519340477, 736625745, e-mail: hippoclub@penzion.com.
Jezdecký klub Mikulov – Stáje Hlavenka – Penzion Na koni Jezdecký klub Mikulov – Stáje Hlavenka – Penzion Na koni – penzion, restaurace, jízda na koni v areálu i v krajině, výuka jízdy, přijet můžete i s vlastním koněm, ustájení Vašich koní, k dispozici je prostorná stáj (zděné boxy), jezdecký areál (jezdecká hala s pískovým povrchem, dvě jízdárny, velká jízdní plocha, parkurové překážky, drezurní obdélník) a pastviny, chov sportovních koní, treninky, jezdecké závody (parkur, dresura), jízdu na koních si zde může užít každý – začátečníci i pokročilí, dospělí, dospívající i děti, vyjet si můžete třeba okolo Mušlovského rybníka k Liščímu vrchu, známému z trampské písničky, dále k největšímu moravskému rybníku Nesyt, možné je i plavení koní, poskytujeme kvalitní ubytování na statku za bezkonkurenční cenu, pořádáme také firemní akce, narozeniny, promoce, Silvestry…, hipoterapie pro děti i dospělé ve spolupráci s Dětským stacionářem Mikulov. Přístup: pěšky nebo kole: z centra Mikulova jděte po staré valtické silnici (Komenského, Vídeňská a Valtická ulice), na kraji města odbočte po cestě šikmo doleva, jděte pod Svatým Kopečkem cca 1 km, po příchodu na asfaltovou silničku odbočte doprava do údolí, na konci silničky je Penzion Na Koni, autem: z centra Mikulova jeďte směrem na Milovice (Gagarinova, Hniliště a Bezručova ulice), na konci města odbočte šikmo doprava, ještě po staré dlážděné a poté asfaltové silnici cca 2 km dolů do údolí, na konci silnice je Penzion Na koni. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, fotografie, mapy a Penzion Na koni. Tel.: 737319753, 732817507, e-mail: lubomir.hlavenka@seznam.cz.
Restaurace Aquarium Relax Aquarium Relax – si Vám dovoluje nabídnout: restauraci, fitness, spinning, saunu, whirlpool a solnou jeskyni. Zajistíme pro Vás: ubytování, stravování, relaxaci, výlety, degustace. Pořádáme též firemní akce: oddělený prostor pro 38 až 48 míst pro firmu, projektor s notebookem, WiFi Internet, flipcharty, možno skombinovat s relaxačním centrem a ochutnávkou vín. Restaurace má terasu a bohatý, tradiční i netradiční, jídelníček. Vyzkoušejte u nás spinning, pilates, power jógu, cvičení na posílení bříška, cvičení pro bolavá záda a další zdravotní cvičení. Tradiční finská sauna z kvalitního cedrového dřeva potěší tělo i duši. Soušástí sauny je vyvíječ páry, aromaterapie (vonné esence), „hvězdné nebe“, relaxační hudba, sprcha a relaxační místnost. Whirlpool s masážním efektem Vám přinese dokonalé uvolnění všech partií Vašeho těla. V naší solné jeskyni na sebe nechte působit blahodárné účinky kamenné soli a soli z Mrtvého moře, relaxační hudbu a úžasné barvy. Přístup: z horního konce náměstí ulicí Pavlovskou. Viz též Aquarium Relax – kapacity, otevírací doby a ceny, fotografie, mapa a Restaurace Aquarium Relax.
LoděLodě Lodě – vyhlídkové plavby po řece Dyji z Břeclavi k Novomlýnským jezerům (Mušovská jezera, Pálavské jezera) nebo po Novomlýnských jezerech, romantická krajina, lužní lesy, velkolepé výhledy na panorama Pálavy (Pálavské vrchy, Pavlovské vrchy), možnost pořádání společenských akcí, firemních akcí, setkání a oslav přímo na lodi, příjemným zpestřením plavby může být zastávka na Janohradě (umělá zřícenina), kterou je možné spojit s piknikem na hradním nádvoří či na travnatém břehu meandrující řeky.
Baťův kanál Baťův kanál – unikátní vodní cesta Moravou, vyhlídkové plavby, projížďky, jízdy, Otrokovice – Sudoměřice, délka Baťova kanálu je v současnosti přibližně 60 km, některé úseky vedou řekou Moravou, jinde vede uměle vyhloubenými kanálovými úseky, celkově je kanál v podstatě splavný od Kroměříže po Hodonín, rozdíl výšek na této vodní cestě (18.6 m) vyrovnává 13 zdymadel (plavebních komor) o rozměrech 5,3 x 38 až 50 m, z toho je 11 plavebních komor plně automatizováno, kanál inicioval pan Tomáš Baťa, vnitrozemský průplav Otrokovice – Rohatec vznikl v letech 1936 – 1938 ze dvou nezávislých iniciativ – zlepšení hladiny spodních vod po regulacích Moravy a mini realizací starého snu o propojení Dunaje Odry a Labe, vodní cesta se po roce 1948 dále nerozšiřovala, plavba byla pro neekonomičnost ukončena v roce 1960, po několika pokusech o oživení plavby se od r. 1993 iniciativy chopily obce a na základě společného EU projektu INWARD I založily roce 1996 pro tyto účely nadační fond – Agenturu pro rozvoj turistiky na Baťově kanále (ABK), cílem je zpřístupnění této vodní cesty pro veřejnost. Viz též fotografie.
domů – nahoru
Kola
(půjčovny, úschovny, opravny, mapy – cyklotrasy, cykloturistika, úschovny zavazadel)
Půjčovna, úschovna a opravna kol Lednice Půjčovna, úschovna a opravna kol Lednice – půjčovna kol, úschovna kol, opravna kol, úschovna zavazadel, parkoviště osobních automobilů a motorek, netahejte se s bágly při prohlídce zámku, uschovejte si bezpečně Vaše zavazadla a kolo (bez starostí, že vám jej někdo na veřejnosti ukradne), dopřejte si cyklistické výlety do krásného okolí Lednice, u nás zaparkujete i když je jinde plno. Přístup: z radničního náměstí nahoru na Břeclav, 50 m. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny. Tel.: 776625817, 608825415, e-mail: Penacek@seznam.cz.
Cykloturistika.
Cyklistické mapy – cyklotrasy, cyklostezky.
Víno – vinařství, vinohrady, vinné sklepy, pergoly, vinotéky, výrobci vína, vzdělávání o víně, vinařské akce, vinařská turistika.
Hudba – cimbálové hudby, taneční soubory, lidoví vyprávěči, harmonikáři, country kapely, dechovky, reprodukovaná hudba, diskotéky, zpěvníky, CD, DVD, koledy, muzikály…
domů – nahoru
Kina, divadla
(promítání, divadelní pořady, hudební pořady, zábavná vystoupení, kouzelníci, historická vystoupení, módní přehlídky, rytířské turnaje,…)
SHS-Canimus Surdis – soubojSHS-Canimus Surdis – oheň SHS-Canimus Surdis – šermířsko-kaskadérská společnost, souboje, rytířské turnaje, ohňová vystoupení, pořádání společenských a firemních akcí. Viz též SHS-Canimus Surdis – fotografie a SHS-Canimus Surdis – mapy.
Štvanci – Historické pořady Štvanci – historické pořady, divadelní a kaskadérská společnost, snoubení poetiky s dobrodružstvím, šermířská a taneční show, rytířské souboje, středověká poezie, středověká hudba, hry a dobové stany, kejklířské a ohňové show, turnaj s dřevci na koních atd., několik variant, samostatný program, program spojený s prohlídkou zámku nebo s hostinou, zámek Lednice, Janohrad, zámek Valtice, Hraniční zámeček, historické prostředí, kostýmy, středověká hudba, tanec a poezie, scénky, šermířské souboje meči, ohnivými meči a pochodněmi, turnaje na koních s dřevci. střelba z historických zbraní (pistole, muškety), výslech lotra právem útrpným, výprask nečisté ženštiny na pranýři, kejklíř, fakír, ohňová show, sokolník (povídání, ukázky), šašek, mušketýři, Zorro, Golem, alchymista, věštkyně, ukázky bitev, přepadení dostavníku…, možnost soutěží (věnečky apod.). Vystoupení historických skupin jako show nebo součást večerní akce, poetika a dobrodružství, středověká poezie, rytířské souboje, turnaje na koních, výslech lotra právem útrpným, výprask nečisté ženštiny na pranýři.
Živá prohlídka Živá prohlídka – oživlé obrazy ze šlechtického života, před Vašima očima bude vdechnut život událostem vážným i veselým, spatříte je tak jak se staly, nebo snad nestaly?, před vstupem do zámku Vás přivítá čestná stráž v dobových uniformách a zámecký pán, který Vás provede svým panstvím, během prohlídky zámku uvidíte čtyři scénky (oblékání rytíře do brnění, dobový tanec, hodina hudby, zjevení bílé paní), šermířské představení na závěr – kordy, šavle, meče, štíty – to jsou zbraně, jimiž mistrně vládnou bojovníci v tomto dech beroucím představení, plném řinčení zbraní a štítů, zpestřené španělským tancem a působivou hudbou.
Historická módní přehlídka Historická módní přehlídka – historické kostýmy (mušketýrské uniformy, taneční šaty šlechtičen…), historické tance, prostředí dle přání, zámek Lednice (např. Rytířský sál), přední nebo zadní nádvoří zámku Lednice, zámecký park Lednice, nádvoří Janohrad, Hraniční zámeček, jízdárny Valtice, My Hotel (sál Dyje, sál Morava, Moravský salonek, vinný sklep, pergola s posezením), Penzion Onyx (vinný sklep, terasa).
Kino Lednice Kino Lednice – kino je v prvním patře budovy radnice, Lednice, Radniční náměstí, české a zahraniční filmy, dobrý výběr. Viz též kino – promítací doby a ceny.
Švejk na Moravě Švejk na Moravě – komponovaný program plný vtipů a písniček, provází a zpívá sám Josef Švejk, hraje Švejkův šraml (písničky Rakouska-Uherska, vojenské písně, staropražské kuplety, šlágry českých hospod, písničky Karla Hašlera), krásné tanečnice, hvězdy šantánů Tonka Šibenice a Pepa Štípačka, švejkovské soutěže o ceny, např. „české vzpírání“ (vzpírání a vypití půllitrů piva).
Kouzelníci Kouzelníci – kouzelnické show, iluzionista a kouzelník Robert Fox a další mistři oboru, originální kouzelníci se zábavnými programy pro Vaše společenské a firemní akce, zapojení diváků s kouzelníkem do moderní magie, mezinárodní reference, „Od Mikromagie po Velké Iluze“, krátký, odpolední nebo celovečerní program, jevištní show až pro 3000 lidí, propagace a prezentace společností, firem, produktů a služeb, také pro zahraniční klientelu, anglicky, kouzelník žil rok ve Spojených státech, nemusí to být tradiční vystoupení ve stylu jeviště – hlediště a všichni se bavte, ale kouzelník může chodit nevtíravě mezi diváky nebo mezi hosty při hostině a dělat vystoupení individuelně, část vystoupení může být uvnitř a část venku (ohňové efekty…), spolupráce s publikem, zatáhne diváka do děje, např. kouzelníkovi se na ruce vypálí jméno osoby, na kterou divák osoba myslí, divákovi se zkroutí v ruce příbor…
OhňostrojeOhňostroje Ohňostroje – v rámci Vaší společenské či firemní akce pro Vás uspořádáme ohňostroj, od komorních světelných efektů po ohňostrojovou show, srovnatelnou s tradičními ohňostroji v Praze či s Ignis Brunensis (festival ohňostrojů v Brně), ohňostroj může doprovázet kontextová hudba. Místo: zámecký park Lednice, zámecký park Valtice, louka na pokraji lužního lesa Lednice, venkovní prostor před My Hotelem, terasa Onyx Lednice a další.
domů – nahoru
Další atrakce
Vodní atrakce, relaxace a radovánky
(lázně, rybníky, koupaliště, bazény a aquaparky)
Lázně Lednice Lázně Lednice (bazén, léčení, procedury, ozdravné a relaxační pobyty) – Lázeňský dům Perla, nový objekt, krásný interiér, 38 dvojlůžkových pokojů (WC, sprchový kout a TV na pokoji), restaurace, bar, terasa, dřevěné sochy, dva skvělé léčivé prameny, jodobromová voda s unikátním složením, bazén pro lázeňské hosty zdarma, sauna, řada procedur (masáže, koupele, zábaly…), Internet k dispozici, nedaleko je zámecký areál (zámek Lednice, zahrada, park), salety (architektonické skvosty v krajině), lužní lesy, rybníky (Zámecký, Mlýnský, Apollo…), potoky, atrakce (akvárium Malawi, výstava Tajemná Indonézie, show dravců…), léčebné a relaxační pobyty, ubytování, stravování, prostory pro školení. Přístup: na kraji Lednice, na dohled od silnice Břeclav – Lednice. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, fotografie, mapa, ubytování a restaurace. Tel.: 519304811, 724730804, e-mail: recepce.lednice@laznehodonin.cz.
bazén Bazén Relax Hotel Štork – vítejte v novém hotelu, který se nachází pouhých 5 minut volné chůze od centra Lednice, hostům nabízíme příjemné ubytování, vhodné jak pro rodinnou rekreaci, tak pro individuání pobyty, celkový počet pevných lůžek je 56 plus 10 přistýlek, v hotelu naleznete bistro s občerstvením, vinotéku, venkovní zastřešený bazén s protiproudem, vířivku, saunu, k dispozici jsou masáže, parkování před hotelem je hlídáno kamerovým systémem, přijímáme platební karty a poukázky, poskytujeme zvýhodněné balíčky služeb. Přístup: z centra Lednice po Valtické ulici, 200 m. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, fotografie a mapa, hotel a vinárna. Tel.: 519440940, 733133833, e-mail: recepce@relaxhotelstork.cz.
Koupaliště Riviéra MikulovKoupaliště Riviéra Mikulov Koupaliště Riviéra Mikulov – areál koupaliště je v blízkosti komunikace Brno – Vídeň, v krásném prostředí s výhledem na dominanty Mikulova (Zámek a Svatý kopeček), venkovní bazény: plavecký, rekreační a dojezdový, dětské brouzdaliště, tobogán 54 m, skluzavka 24 m, odkládací skříňky, slunečníky, úschovna kol a batohů, pořádáme oblíbené večení koupání; v blízkosti areálu je možnost parkování a nákup v obchodním centru Billa, koupaliště Riviéra je otevřeno denně od 1.5. do 30.9. Přístup: Přístup: z náměstí dolů ulicí Piaristů, na křižovatce rovně do ulice Republikánské obrany; z ulice 28. října (spojnice Brno-Vídeň) doleva nahoru ulicí Republikánské obrany. Viz též otevírací doby a ceny, fotografie a mapa. Tel.: 539029753, 539029744, e-mail: gembicky@tedos.cz.
Restaurace Aquarium Relax Aquarium Relax – KONDICE s.r.o. si Vám dovoluje nabídnout: restauraci, fitness, spinning, saunu, whirlpool a solnou jeskyni. Zajistíme pro Vás: ubytování, stravování, relaxaci, výlety, degustace. Pořádáme též firemní akce: oddělený prostor pro 38 až 48 míst pro firmu, projektor s notebookem, WiFi Internet, flipcharty, možno skombinovat s relaxačním centrem a ochutnávkou vín. Restaurace má terasu a bohatý, tradiční i netradiční, jídelníček. Fitness se nachází v podkrovní klimatizované místnosti se zachovalým původním trámovím. Vyzkoušejte u nás pilates, power jógu, cvičení na posílení bříška, cvičení pro bolavá záda a další zdravotní cvičení. Spinning (trénink na stacionárních kolech) je pro ty, kteří si chtějí udržet nebo zlepšit svoji postavu, sílu a fyzickou kondici zábavným způsobem. Je prostředkem k hubnutí, tvarování, zpevňování postavy a specializovanou přípravu pro všechny druhy sportů. Tradiční finská sauna z kvalitního cedrového dřeva nabízí možnost potěšit tělo i duši. Soušástí sauny je vyvíječ páry, aromaterapie (vonné esence), „hvězdné nebe“, relaxační hudba, sprcha a relaxační místnost. Whirlpool s masážním efektem Vám přinese dokonalé uvolnění všech partií Vašeho těla. Výjimečné prostředí s hudbou a svíčkami je tím pravým dárkem, místem pro Vaše oslavy a přátelská posezení s vínkem a občerstvením. Pro odpočinek, relaxaci a terapii: v naší solné jeskyni na sebe nechte působit blahodárné účinky kamenné soli a soli z Mrtvého moře, relaxační hudbu a úžasné barvy. Přístup: z horního konce náměstí ulicí Pavlovskou. Viz též Aquarium Relax – kapacity, otevírací doby a ceny, fotografie, mapa a Restaurace Aquarium Relax.
Aquapark Laa an der Thaya Aquapark Laa an der Thaya – termální lázně, vnitřní bazén, venkovní bazén, dětský bazén s pohádkovými figurkami, solný bazén s podvodní hudbou, tobogán Fantazie (90 m), vodní gymnastika, termální kino, asijská odpočinková místnost, kardio a fitness sál, sauna, lázeňské koupele, masáže, dětské atrakce, hotel, společenské a firemní akce. Viz též fotografie a mapa.
Lednické rybníky Lednické rybníky – správný název by byl Lednicko-hlohovecké rybníky, perfektně postavená soustava šesti rybníků, Zámecký rybník, Růžový rybník (oba v zámeckém parku), Nesyt, Hlohovecký rybník, Prostřední rybník a Mlýnský rybník, obr Nesyt je největší rybník na Moravě a druhý největší rybník v České republice, malebná krajina, rybníky jsou umístěny v rozsáhlém údolí, jsou obklopeny z obou stran kopci a vinohrady, koupání je v zásadě možné (hlavně v Mlýnském rybníku), ale pozor na sinice, ptačí rezervace, pozorování ptáků. Přístup: z Lednice po silnici na Břeclav, po cca 2 km u kempu Apollo odbočte doprava a pokračujte cestou okolo rybníků do Hlohovce či do Sedlce; z Lednice po silnici na Valtice, po cca 2 km před Hlohoveckým rybníkem odbočte po cestě doprava, jděte okolo Hlohoveckého rybníku ke Hraničnímu zámečku, poté pokračujte cestou údolím k Nesytu a dále okolo Nesytu do Sedlce; ze Sedlce okolo Nesytu na hráz Nesytu, poté cestou údolím k Hraničnímu zámečku, dále okolo Hlohoveckého rybníku až na silnici, na silnici odbočte doleva a jděte do Lednice. Viz též letecké fotografie.
Novomlýnská jezera Novomlýnská jezera – (Novomlýnské nádrže, Mušovská jezera, Pálavská jezera), tři velké přehradní nádrže pod Pálavou, na první nádrži se můžete koupat, plavat, jezdit na lodích a provozovat další vodní sporty (např. v kempu Merkur), na třetí nádrži jsou vyhlídkové plavby lodí. Přístup: z Lednice jeďte cca 20 km po silnici přes Bulhary a Dolní Věstonice až na hlavní spojovací silnici Brno-Mikulov, tam odbočte doprava na Brno, po cca 6 km (za přehradní hrází) je kemp Merkur; z Mikulova jeďte po silnici směrem na Brno, po cca 14 km odbočte (za přehradní hrází) doleva; z Brna jeďte po silnice směrem na Mikulov, po cca 36 km odbočte (před přehradní hrází) doprava. Viz též Dolní Morava (Lednicko-valtický areál, Pálavské vrchy, Břeclavsko, Mikulovsko) – mapa, Dolní Morava – mapa 2, Pálavské vrchy – hrubá mapa a Pálavské vrchy – podrobná mapa.
Windsurfing Windsurfing – Pálavská jezera (Novomlýnské nádrže, Mušovská jezera), školení, instruktáž, možnost zapůjčení prkna, stožáru a neoprénu. Viz též windsurf.cz – windsurfing na přehradní nádrži Nové Mlýny.
domů – nahoru
Dětské atrakce
Dětské atrakce Dětské atrakce – speciálně pro děti je v Lednici a okolí řada atrakcí, jako je například umělá jeskyně Grotta pod zámkem Lednice (umělé krápníky, krápníky z Moravského krasu, figuríny z Lednických pověstí), akvárium Malawi (stovky rybiček z Afriky, jižní Ameriky a Asie, nádherné barvy, piraně, rejnoci, murény, želvy, krokodýli…), výstava Tajemná Indonézie (vodopád, potok, liánový můstek, po kterém se dá chodit, domorodá chýše, terarijní zvířata, pískomilové, pavouci, hadi, rybičky…), show dravců (kondoři, supi, orli, zábavná přehlídka a lety, zapojení dětí do vystoupení), jízda na ponících a na koních, projížďky v kočárech a na lodičkách, šplhání po schodech na Minaret, skákací hrad (při společenských a firemních akcích), vyhlídkové lety…
Viz též:
Valtice – akce – zábavné, poučné, společenské, kulturní, sportovní, outdoorové, turistické a akce pro děti ve Valticích a okolí.

Lednice – akce – zábavné, poučné, společenské, kulturní, sportovní, outdoorové, turistické a akce pro děti v Lednici a okolí.

Mikulov – akce – zábavné, poučné, společenské, kulturní, sportovní, outdoorové, turistické a akce pro děti v Mikulově a okolí.

domů – nahoru
Outdoor
Selská olympiáda Selská olympiáda – jízda s kolečkem, jízda zručnosti s povozem, slalom na koni, tahání vozíku, hod vidlemi na cíl, hod podkovou na cíl, koulení kola, tahání koštýřem, jízda zručnosti s traktorem. Přístup: silnice z Lednice na Podivín, 300 m. Viz též Hippoclub – fotografie – selská olympiáda, Hippoclub – fotografie – penzion a restaurace, Hippoclub – fotografie – koně, kočáry, svatby a akce, Hippoclub – mapa, Penzion Hippoclub Lednice, Restaurace Hippoclub, Restaurace Hippoclub – jídelní lístek, První samoobslužná restaurace v Lednici, Vinný sklep Hippoclub, koně Hippoclub, kočáry Hippoclub a romantické jízdy v kočárech – trasy.
Petanque Petanque – oblíbená francouzská hra, hraje skupina 2-8 hráčů, větší koule se hází co nejblíže cíli, kterým je malá koule, je možné odrážení koulí, vhodné pro všechny věkové kategorie, pro sportovce i nesportovce, hezké přírodní prostředí.
Lukostřelba Lukostřelba – historický luk, sportovní luk, kuše, terče.
Paintball Paintball – Adrenalinová zábava, střelba ze zbraní kuličkami s barvou, bojují proti sobě družstva hráčů.
Airsoft Airsoft – střelba replikami historických zbraní (Kalašnikov, pancéřová pěst…).
Bungee running Bungee running – běhání s gumovým lanem připevněným na zádech, měří buď délka nataženého lana nebo rychlost dosažení cílové mety, metou může být např. láhev piva, kterou má pak účastník na čas vypít, bungee running je také často používán v paralelních závodech družstev.
Lanění Lanění – lezení na napjatých lanech, různé varianty v přírodě, skály, stromy, lesy, potoky, řeky.
Zorbing Zorbing – nové adrenalinové dobrodružství pocházející z Nového Zélandu, jízda ze svahu dolů v průhledné kouli, koule je vyrobena ze speciálního materiálu TPU nebo PVC a má průměr okolo 3.5 m, uvnitř vnější koule je ještě jedna menší a obě koule jsou důmyslně spojeny lanky, jako vchod slouží dva tunely každý na jedné straně, zorbuje se obvykle na travnatém kopci, ale je tak možné zorbovat na sněhu i na vodě, koule se umístí na vhodný kopec či dráhu a účastníci si tunelem vlezou dovnitř, kde jsou upoutáni do speciálních postrojů vícebodovým systémem, současně mohou zorbovat až dva účastníci, kteří jsou v kouli upoutání proti sobě, koule se pustí ze svahu dolů, může se kutálet rychlostí až 50 km/h, zastaví se na rovině, protisvahu či vodní ploše.
GPS výsadek GPS výsadek – rozdělíte se do družstev po 2-5 soutěžících nebo budete soutěžit jednotlivě, vysadíme vás ve dne, večer nebo v noci na neznámém místě uprostřed lužních lesů, cesta má celkem 8 kilometrů (podle toho, jak šikovně si vaši trasu zvolíte), budete mít k dispozici GPS přístroje s vyznačením míst, která máte projít (salety – architektonické skvosty uprostřed krajiny), každé zastavení je označeno loučemi, na místě vás bude očekávat náš organizátor se zajímavým a vtipným kvízem, po odpovědi na otázky kvízu budete pokračovat dále v putování, cíl je v našem zařízení v Lednici, v cíli na Vás čeká jídlo a pití dle vašeho výběru, výsledné pořadí je kombinací času, ve kterém dorazíte do cíle, a vašich výsledků kvízů, následuje vyhlášení vítězů a zábava (vítězové slaví, poražení zapíjejí žal, na přání až do rána), akce je odzkoušena s velkým úspěchem.
Army Day Army Day – outdoorová hra o 10 disciplínách, chemický poplach, plazením vpřed, hledač min, zdravotník, maxilyže, nasazení gumy, zamořené jezero, pavoučí síť, bludiště, opičí dráha, opičí dráhu lze doplnit překážkovou dráhou se sudy, lávkami atd. a jakoukoliv další nahoře uvedenou disciplínou, vznikne tím dráha, kterou hojně využívají firmy pro děti, jednotlivé body jdou kombinovat a měnit, základní doba 4 hodiny.
Golfový simulátor Golfový simulátor – zařízení, které zobrazuje pomocí projektoru na projekčním plátně skutečné fotografie golfového hřiště, uložené v paměti počítače, každé hřiště je zobrazeno několika tisíci vysoce kvalitních barevných fotografií, což zaručuje dokonalou realitu pocitu hráče, údery se provádí skutečnými golfovými míči v uzavřeném prostoru hrací kabiny proti projekčnímu plátnu, najednou může hrát až 12 hráčů a zvolit můžou 5 různých hřišť a 5 způsobů hry.
Čtyřkolky Čtyřkolky – terénní čtyřkolová vozidla, vyjížďky do okolí, závody.
Džípy Džípy – projížďky v džípech, džípy Wrangler, jízdy krásnou přírodou, lužní lesy, louky, polní cesty, jízdy vojenským speciálem Tatra 805, jízdy v simulátoru monopostu F1.
VznášedlaVznášedla Vznášedla – adrenalinový zážitek při jízdě po souši i po vodě, sportovní areál Onyx Lednice nebo Novomlýnská jezera pod Pálavou.
Windsurfing Windsurfing – Pálavská jezera (Novomlýnské nádrže, Mušovská jezera), školení, instruktáž, možnost zapůjčení prkna, stožáru a neoprénu. Viz též windsurf.cz – windsurfing na přehradní nádrži Nové Mlýny.
Dostihy chrtů Dostihy chrtů – afgánští a jiní chrti, české a mezinárodní dostihy v Lednici, zábava a adrenalin pro děti a dospělé, chrti běží za atrapami zajíců, žádné násilné pobízení, žádný lov, žádná krev, chrti běží pro zábavu a radost, přehlídka šampionů, sázky. Přístup: z velkého parkoviště dolů, přes most, po asfaltové cestě, po 100 m doprava, po 200 m je louka a parkoviště, za loukou je závodiště. Viz též dostihy chrtů – kapacity, otevírací doby a ceny.
Ranč Ranč Ladná – stylový ranč, salon a farma, nefalšované prostředí, podívaná, zábava, show, dobrodružství, adrenalinový nádech, můžete si užívat nebo se dívat, projížďky na koních či vozech nádhernou přírodou, divoké jízdy selskými a westernovými vozy, plavení koní, hnaní dobytka včetně přechodu řeky, džípy – projížďky, rodeo, rytířské turnaje, souboje na koních s dřevci, slunce svítá oknem dobře zásobeného baru, táboráky s možností přenocování v přírodě pro dospělé i děti, firemní akce a pobyty, team building, outdoor, ubytování, stravování. Přístup: z Lednice směr Ladná přes Ladenský most, z Břeclavi do Ladné a poté z Ladné směr Lednice – před Ladenským mostem. Viz též Ranč Ladná – kapacity, otevírací doby a ceny a ranč Ladná – fotografie.
ParašutismusParašutismus Parašutismus – užijte si let vzduchem, pokochejte se pohledem na Jižní Moravu shora, samostatné seskoky, tandémové seskoky, letiště Ladná cca 20 minut jízdy od Lednice. Viz též Aeroklub Břeclav a Letecký klub Břeclav.
ParaglidingParagliding Paragliding – vzneste se na létajícím křídle nad nádhernou krajinu, samostatné lety, tandémový paragliding, vytažení na navijáku nebo lety se startem v kopcích, sportovní areál Onyx Lednice, Novomlýnské nádrže pod Pálavou nebo údolí u Pouzdřanské stepi.
domů – nahoru
Svatby.
Květinářství.
Kola – úschovny, půjčovny a opravny kol, úschovny zavazadel.
domů – nahoru
Pobyty
Turistika – procházky, výlety, návštěvy, zájezdy, pobyty, náplně (možnosti, programy) v Lednici a okolí.
domů – nahoru
Trasy
Zde naleznete naše letáky:
první strana letáku, druhá strana letáku.
Trasy – turistické trasy pro blízké i vzdálenější okolí Lednice.
domů – nahoru
Výlety
Výlety Výlety – projížďky do okolí, autobus, pěšky, památky, salety (Janohrad, Tři Grácie, Svatý Hubert, Rendezvous, Reistna…), Valtice, Mikulov, Hraniční zámeček, Sedlec, příroda (Pálava), možno spojit s návštěvou vinného sklepa.
Putování za vínem Putování za vínem – putování po regionu, rozhledy, památky, příroda, víno, vinohrady, vinné sklepy, pergoly, vinotéky, vinařské provozy, návštěvy, prohlídky, exkurze, výklad, sommelier, degustace, pěšky, auto, mikrobus, autobus, kolo, Valtice, Salon vín České republiky, Zámecký sklep založeno 1640, Křížový sklep založeno 1430, Hradební vinný sklep, vinný sklep Valtické podzemí, vinný sklep Moravský sommelier, Galerie vín, Sedlec (Sedlecká vína), Čejkovice (Vína templářských rytířů), vinařská turistika, vinařské výlety, pobyty u vína, vzdělávání o víně pro laiky i odborníky.
domů – nahoru
Cykloturistika
Cykloturistika Cykloturistika – projížďky nebo výlety, Lednicko-valtický areál, Pálava, cyklotrasy dle náročnosti, cyklostezky, desítky kilometrů, možnost zapůjčení kol, památky, příroda, kopce, rozhledy, lužní lesy, niva řeky Dyje, občerstvení, party či oběd v přírodě.
Kola – úschovny, půjčovny a opravny kol, úschovny zavazadel.
Cyklistické mapy
(cyklistické trasy, cyklostezky)
Dolní Morava – trasy – procházky, výlety, projížďky, putování za vínem, pěšky, na kole, na koni, kočárem, autem, mikrobusem, autobusem.

Lednicko-valtický areál – trasy – pěší (kombinace s auty, autobusy, mikrobusy), cyklistické.

Lednicko-valtický areál – trasy 2 – pěší (kombinace s auty, autobusy, mikrobusy), cyklistické.

Lednicko-valtický areál – trasy – výškové profily – pěší (kombinace s auty, autobusy, mikrobusy), cyklistické.

Lednicko-valtický areál – trasy – výškové profily 2 – pěší (kombinace s auty, autobusy, mikrobusy), cyklistické.

Lednicko-valtický areál – cyklostezky

domů – nahoru
Vyhlídkové lety
Letadla Letadla – vyhlídkové lety nad Lednicí a regionem, fotolety, sportovní letadla, letadla mají kapacitu 1-3 pasažéry, větroně, hezké výhledy (zámek, park, salety, rybníky, lužní lesy, Lednicko-valtický areál, Pálava, Dolní Morava, Jižní Morava), letecká škola, sportovní létání, letecká akrobacie, parašutismus, tandemové seskoky, turistické ubytování, letištní bar. Přístup: Aeroklub Břeclav – letiště Ladná, silnice Břeclav – Ladná, po 2 kilometrech doleva. Viz též letadla – kapacity, otevírací doby a ceny, Aeroklub Břeclav a Letecký klub Břeclav.
Vrtulníky Vrtulníky – vyhlídkové lety vrtulníkem nad Lednicí a regionem, vrtulník Robinson R44, BELL 206 nebo MI8. Viz též vrtulníky – kapacity, otevírací doby a ceny.
Balóny Balónové létání a vyhlídkové lety – lety balónem, vyhlídkové lety nad Lednicí, Lednicko-valtickým areálem, Pálavou, Moravou i nad celou ČR, výstupy na laně do výšky 50-100 m nebo vícehodinové lety bez upoutání. Období: celý rok. Doba: od 1 hodiny, při upoutaném balonu je možno dělit čas na části pro skupiny. Viz též balony – kapacity, otevírací doby a ceny.
domů – nahoru
Noční kluby
Night club Cabaret Night club Cabaret – První a jedinečný Night club Cabaret u Rakouských hranic v turistickém městě Mikulov, Vás srdečně zve do společnosti sympatických slečen v příjemném a diskrétním prostředí. Cabaret Mikulov Vás nažhaví striptýzovým vystoupením, lesbi show, a jinými erotickými programy. Možno využít diskrétního separé salónku, whirpool vany či eskort servisu. VSTUP VOLNÝ. Bar je kvalitně zásoben alkoholickými i nealkoholickými nápoji a je plně klimatizován. Escort možný. POZOR! Po zavolání na tel: 519 510 192 (po 19hod.), Vám ihned pošleme naše taxi, které Vás diskrétně a za rozumnou cenu přiveze přímo k nám! Přístup: Mikulov, ulice 28. října, silnice Brno-Vídeň, ve směru od Brna po levé straně, ve směru od Vídně po pravé straně. Viz též kapacity a otevírací doby, fotografie a mapa. Tel.: 721463713, 519510192 (po 19. hodině), e-mail: info@cabaret-mikulov.cz.
domů – nahoru
Kultura a umění
Během turistické sezóny se konají časté kulturní akce. Zpravidla se konají v pátek, sobotu nebo neděli.
Ochutnávky vín jsou spojené s vystoupením lidových hudeb, jarmarky jsou spojeny s lidovými slavnostmi a vystoupeními umělců. Proslulé jsou hlavně Valtické vinné trhy, konají se táž dny Otevřených sklepů.
Další kulturní vyžití najdou návštěvníci například v nedaleké Lednici, Mikulově či Břeclavi. Známé jsou vinařské akce v Mikulově a Znojmě.
Viz též:
Hudba.

Kina, divadla, historické pořady….

Kino Lednice.

Valtice – akce – akce ve Valticích a okolí, zábava, poučení, kultura, sport, outdoor, pro děti, slavnosti, hudba, cimbálky, koncerty…

Lednice – akce – akce v Lednici a okolí, zábava, poučení, kultura, sport, outdoor, turistika, pro děti, slavnosti, hudba, cimbálky, koncerty…

Mikulov – akce – akce v Mikulově a okolí, zábava, poučení, kultura, sport, outdoor, pro děti, slavnosti, hudba, cimbálky, koncerty…

domů – nahoru
Sport
Koupání
– Hotel My Hotel – venkovní relaxační a dětský bazén.
– Garni Hotel – venkovní bazének.
– Relax Hotel Štork – venkovní bazén, krytý plexisklem.
– Lázně Lednice – krytý bazén.
– Hotel Hraniční zámeček – venkovní bazének.
– Penzion Pohádka – venkovní bazének.
– Ubytování v soukromí Korábová – venkovní bazének.
– Penzion Zora – venkovní bazének, krytý plexisklem.
– Autokemp Apollo – Mlýnský rybník, 2 km po silnici z Lednice na Břeclav.
– Krytý bazén a letní koupaliště Břeclav – krytý bazén, otevřený bazén pro dospělé, otevřený bazén a brouzdaliště pro děti, tobogán….
– Koupaliště Riviéra Mikulov – otevřený bazén pro dospělé, bazény a brouzdaliště pro děti, tobogán….
– Horní Novomlýnská (Mušovská) přehradní nádrž – Pasohlávky – autokamping Merkur.
– Lázně Hodonín.
– Aquapark a lázně Laa an der Thaya – Rakousko.
– Pískovna u Veselí nad Moravou.
Fotbal
– Travnatá hřiště v Lednici, Valticích, Hlohovci a Nejdku.
– Autokemp Apollo.
Malá kopaná
– Sportovní hala Lednice, Břeclavská ulice.
Hokej
– Hala v Břeclavi.
Basketbal
– Hotel My Hotel, 21. dubna 657, 69144 Lednice.
– Tělocvična Základní školy, Břeclavská 510, 69144 Lednice.
– Tělocvična Fotbalového klubu TJ Moravan, Slovácká 123, 69144 Lednice.
Volejbal, nohejbal
– Hotel My Hotel, 21. dubna 657, 69144 Lednice.
– Tělocvična Základní školy, Břeclavská 510, 69144 Lednice.
– Autokemp Apollo.
Tenis
– Sportovní hala Lednice, Břeclavská ulice.
– Hotel My Hotel, 21. dubna 657, 69144 Lednice.
– Tenis klub VSK MZLU, Sídliště Osvobození 606, 69144 Lednice.
– Relaxclub Valtice.
Stolní tenis
– Hotel My Hotel.
– Penzion Jordán.
– Relaxclub Valtice.
– Autokemp Apollo.
Badminton
– Autokemp Apollo.
Bowling
– Penzion Myslivna, Nádražní 675, 69144 Lednice.
– Restaurace Včelařský dům, Nejdecká 171, 69144 Lednice.
– Relaxclub Valtice.
Elektronické šipky
– Sport bar Veranda, hotel My Hotel.
Střelnice:
– Penzion Myslivna, Nádražní 675, 69144 Lednice.
Petanque
– Relaxclub Valtice.
Paintball
– Organizuje Penzion Onyx, soutěže se konají v areálu chrtích dostihů, na louce a v lužním lese.
Střelba z luku a kuše
– Zámecký areál Lednice, Jděte rovně podél zámku až na konec skleníku, stočte se doleva za skleník, jděte po cestě kolem rybníka cca 100 m, poté odbočte doprava a jděte dalších cca 100 m.
Kriket
– Hotel My Hotel.
Masáže
– Hotel My Hotel.
– Relax Hotel Štork.
– Lázně Lednice.
Sauna
– Hotel My Hotel.
– Relax Hotel Štork.
– Lázně Lednice.
– Hotel Hraniční zámeček.
Squash, solárium, fitness:
– Základní škola, Břeclavská 510, 69144 Lednice.
Sportovní haly a tělocvičny:
– Základní škola, Břeclavská 510, 69144 Lednice.
– Fotbalový klub TJ MORAVAN, Slovácká 123, 69144 Lednice.
Kola
– Půjčovna, úschovna a opravna kol Lednice – 50 m nad Zámeckým náměstím směrem na Břeclav.
– Půjčovna v hotelu My Hotel.
– Půjčovna v Penzionu Hippoclub Lednice.
– Půjčovna v Penzionu Jordán.
Cyklistiku můžete provozovat v celém regionu, který je protkán cyklostezkami a vinařskými stezkami. Pro seznam doporučených tras klikněte, prosím, zde. Pro turistické informace – seznam možných návštěv, výletů a pobytů, klikněte, prosím, zde. Cyklistické mapy najdete zde.
Koně
– Penzion Hippoclub Lednice – jízdy v areálu, projížďky v sedle i v kočáře zámeckým parkem, vyjížďky do přírody, např. lužními lesy a podél řeky Dyje, jízdy dětí na ponících, rodiče si mohou vypůjčit poníka a jet ven s dětmi, Penzion Hippoclub Lednice se nachází u silnice Lednice – Podivín, cca 300 m od náměstí v Lednici.
– Hotel My Hotel, 21. dubna 657, 69144 Lednice.
– Stáje Hlavenka – projížďky v sedle, statek se nachází cca 2 km od Mikulova, z Mikulova tam přijdete pěšky či přijedete na kole nebo autem zadem okolo lomu a po silnici nalevo do údolí.
Motokáry
– Motokáry GoKart, areál v Břeclavi – Poštorné.
Dostihy chrtů
– Stadion pod velkým parkovištěm, z parkoviště jděte dolů a přejděte most přes rameno Dyje, poté jděte po asfaltové cestě, po 100 m odbočte vpravo a jděte obloukem cca 200 m; možnost parkování a občerstvení v Penzionu Hippoclub Lednice, odtud jděte ve směru za Hippoclub cca 150 m.
Dětská hřiště
– Hotel My Hotel – dětský koutek, venkovní hřiště.
– Relax Hotel Štork.
– Autokemp Apollo.
– Relaxclub Valtice.
Sport Tenis – rekreační hra, firemní turnaje, výuka tenisu, moderní tenisový areál, 3 tenisové kurty s příjemným povrchem, v létě odkryté dvorce, v zimě vytápěná hala, firemní akce přímo v klubu, další rekreace sporty či firemní turnaje: fotbal (velká i malá kopaná), hokej, basketbal, volejbal, badminton, squash, kuželky, střelba, k dispozici je solárium a fitness. Přístup: tenisový areál Břeclav, u silnice na Valtice.
Viz též:
Valtice – akce – zábavné, poučné, společenské, kulturní, sportovní, outdoorové, turistické a akce pro děti ve Valticích a okolí.

Lednice – akce – zábavné, poučné, společenské, kulturní, sportovní, outdoorové, turistické a akce pro děti v Lednici a okolí.

Mikulov – akce – zábavné, poučné, společenské, kulturní, sportovní, outdoorové, turistické a akce pro děti v Mikulově a okolí.

domů – nahoru
Kapacity, otevírací doby a ceny
Svátky se řídí kalendářem České republiky.
Peněžní kurzy: 1 Euro = 27 Kč, 1 americký dolar = 21 Kč, 1 Slovenská koruna = 0.90 Kč.
Disco club Kinopolis – kapacity, otevírací doby a ceny
Otevírací doby:
Pátek a sobota od 20 hodin.
V červenci a srpnu se diskotéky nekonají.
Ceny:
Nápojový lístek.
Kočáry Hippoclub – kapacity, otevírací doby a ceny
Otevírací doby:
Květen – srpen: každý den kromě pondělí, odjezdy od Turbíny a Minaretu po půl hodině, 11:00-18:00.
Duben, září, říjen: víkendy, odjezdy od Turbíny a Minaretu po půl hodině, 11:00-18:00.
Mimo tyto termíny je možno jízdu domluvit předem.
Ceny:
Turbína – Minaret (jedna cesta), Minaret – Turbína (jedna cesta),
ceny: dospělí 100 Kč, děti 50 Kč.
Vyhlídkové jízdy pro zájezdy a mimořádné akce (rezervace kočárů na určitou hodinu a určené místo):
Turbína-Minaret nebo Minaret-Turbína, cena za započatou hodinu: 2000 Kč/kočár + 21% DPH.
Turbína-Janohrad nebo Janohrad-Turbína, doba jízdy 45 minut, cena: 2000 Kč/kočár + 21% DPH.
Turbína-Minaret-Janohrad nebo Janohrad-Minaret-Turbína, doba jízdy 90 minut, cena: 3000 Kč/kočár + 21% DPH.
Vyhlídkové jízdy po Lednicko-valtickém areálu, pronájem kočáru (skupiny, oslavy, svatby, firemní akce…), kapacita kočáru je 4-15 osob: 2000 Kč + 21% DPH za každou hodinu.
Je možné si pronajmout až 3 kočáry, celková kapacita je 45 osob.
Do kočáru je možné vzít s sebou psa nebo složený dětský kočárek.
Svatební kočár Victorie, možnost vození, fotografování a filmování na video v zámeckém parku (zámek, Minaret, Janohrad), cena: 2000 Kč/hod. + 19% DPH.

Dravci Zayferus – kapacity, otevírací doby a ceny
Přístup:
Zámecký areál Lednice, prosím, obejděte skleník, pod skleníkem odbočte doprava, jděte cestou okolo rybníka, 200 m.
Otevírací doby:
Červenec – srpen: každý den kromě pondělí, expozice dravců 8:00 – 21:00, letová show 11:30, 14:15, 16:30 (trvání 1 hodina).
Květen, červen, září, říjen: soboty, neděle a svátky, letová show 12:00, 14:00 (trvání 1 hodina), při nepřízni počasí bývá jen jedna show ve 13:00.
Vstupné:
Celý program: 120 Kč/osoba.
Poloviční program: 60 Kč/osoba.
Čtvrtinový program: 30 Kč/osoba.
Pokud jste nebyli s programem spokojeni, je vstupné zdarma.
Dotazy, objednávky – tel.: 608 100 440.

Plavby zámeckým areálem – kapacity, otevírací doby a ceny
Plavba motorovými pramicemi s posádkou po řece Dyji.
Zastávky (přístaviště): Turbína, Minaret, Janohrad.
Trasa 1: Turbína – Minaret, délka plavby 2.5 km, doba plavby 30 minut (v jednom směru):
Otevírací doby:
Duben, květen, červen, září, říjen: pondělí mimo provoz; úterý – neděle 10:00-17:00.
Červenec, srpen: každý den 9:40-19:00.
Plavba v obou směrech každých 20-30 minut, aktuální časy odjezdů jsou vyvěšeny na přístavištích.
Ceny:
Dospělí: 120 Kč; děti do 15 let: 60 Kč; děti do 3 let: zdarma; postižení: 60 Kč; kolo, kočárek: 20 Kč.
Trasa 2: Minaret – Janohrad, délka plavby 4 km, doba plavby 45 minut (v jednom směru):
Otevírací doby:
Duben, květen, říjen: sobota – neděle 11:00-17:00, plavba každou hodinu.
Červen, září: pondělí mimo provoz; úterý – neděle 11:00-17:00.
Červenec, srpen: každý den 10:00-19:00.
Lodě vyplouvají v obou směrech v hodinových nebo dvouhodinových intervalech, aktuální časy odjezdů jsou vyvěšeny na přístavištích.
Ceny:
Dospělí: 140 Kč; děti do 15 let: 70 Kč; děti do 3 let: zdarma; postižení: 70 Kč; kolo, kočárek: 20 Kč.
Vyhlídkové plavby se svařákem.
Otevírací doby:
Listopad-březen: soboty, neděle a svátky 11:00-15:00, plavba každou hodinu, doba plavby 40 minut.
Ceny:
Dospělí: 140 Kč/osoba (v ceně je pohárek svařeného vína), děti do 15 let: 70 Kč (v ceně je čaj nebo sladkost).
Na lodi pro vás rádi zajistíme:
– občerstvení dle dohody
– ochutnávku vín s milou hosteskou či řízenou degustaci se sommelierem
– hudební doprovod klasické kytary, harmonikáře či malé lidové hudby
– lidového vyprávěče
– výzdobu dle Vašich požadavků

Jeskyně Grotta – kapacity, otevírací doby a ceny
Otevírací doby:
duben a říjen: soboty a neděle, 9:00 – 17:00 hodin; ve všední dny pouze na objednávku.
květen – srpen: denně mimo pondělí, 9.00 – 18:00 hodin
září: denně mimo pondělí, 9:00 – 17:00 hodin.
polední přestávka: 12:00 – 13:00 hodin.
Ceny:
dospělí 50 Kč. děti, studenti, důchodci, zdravotně postižení: 25 Kč.

Skleník – kapacity, otevírací doby a ceny
Otevírací doby:
únor, březen, listopad a prosinec: soboty a neděle, 9:00 – 16:00 hodin.
duben a říjen: denně mimo pondělí, 9:00-16:00 hodin.
květen až září: denně mimo pondělí, 9:00 – 17:00 hodin.
polední přestávka je od 12 do 13 hodin
Ceny:
plné vstupné: 60 Kč.
snížené vstupné (děti, studenti, důchodci, zdravotně postižení): 40 Kč.

Koně Hippoclub – kapacity, otevírací doby a ceny
Otevírací doby:
Celoročně: každý den, 10:00-18:00.
Ceny:
Základní jezdecký výcvik v areálu: 300 Kč / 45 min.
Projížka do přírody: 300 Kč/hod.
Projížka s průvodcem nebo vycházka s vodičem: 500 Kč/hod.
Vození dětí na koních a ponících: 15 Kč / 1 kolečko; 80 Kč / 15 min.; 250 Kč / 45 min.

Penzion Na koni – kapacity, otevírací doby a ceny
Kapacita a rozložení lůžek:
Osm dvojlůžkových pokojů.
V každém pokoji lze umístit dvě přistýlky.
Restaurace: 40 osob.
Otevírací doby:
Celoročně, každý den.
Ceny:
1 noc od 1. května do 30. září: 300 Kč/osoba.
2 a více nocí od 1. května do 30. září: 220 Kč/osoba.
Od 1. října do 30. dubna: 180 Kč/osoba.
Děti do 2 let zdarma.
Zapůjčení dětské postýlky: 80 Kč/noc.
Ubytování ve vlastním stanu: 50 Kč/osoba.
Snídaně: 50 Kč/osoba.

Lázně Lednice – kapacity, otevírací doby a ceny
Kapacita a rozložení lůžek:
Dvojlůžkový pokoj 34 x 2 = 68 lůžek.
Apartmán 2 x (2+2) = 8 lůžek (2 ložnice, společná koupelna a WC).
Celkem 38 pokojů, 76 lůžek.
Restaurace (školící místnost): 40-60 osob.
Otevírací doby:
Celoročně, každý den.
Ceny:
Ubytování:
Hosté s procedurami – dvojlůžkový pokoj: 1700 Kč/osoba.
Hosté s procedurami – jedna osoba na dvojlůžkovém pokoji: 990 Kč/osoba.
Hosté bez procedur – dvojlůžkový pokoj: 2000 Kč/osoba.
Hosté bez proceduri – jedna osoba na dvojlůžkovém pokoji: 1200 Kč/osoba.
Ceny jsou včetně DPH.
Turistický poplatek: 16 Kč/osoba/den.
Snídaně: 100 Kč/osoba, je zahrnuta v ceně ubytování.
Oběd: 140 Kč/osoba.
Večeře: 150 Kč/osoba.
Lázeňští hosté si vybírají stravování ze třech menu den předem.
Vaří i pro externí návštěvníky, kteří nejsou v lázních ubytováni.
Ambulantní procedury.
Relaxační procedury.

Relax Hotel Štork – kapacity, otevírací doby a ceny
Kapacita a rozložení lůžek:
Jednolůžkový pokoj 1 x 1 = 1 lůžko.
Dvojlůžkový pokoj 11 x 2 = 22 lůžek.
Trojlůžkový pokoj 2 x 3 = 6 lůžek.
Studia: 3 x 2, 1 x 3 = 9 lůžek.
Apartmány: 3 x 2, 2 x 4, LUX 1 x 3 = 17 lůžek.
Apartmány LUX: 2 postele, 2 přistýlky = 2 lůžka.
Celkem 25 pokojů, 57 lůžek, 12 přistýlek.
Restaurace (školící místnost): 40 osob.
Vinárna (druhá školící místnost): 60 osob.
Bar: 10 osob.
Venkovní posezení: 40 osob.
Otevírací doby:
Celoročně, každý den.
Ceny platné od 1.5. do 31.10.:
jednolůžkový pokoj: 950 Kč/noc
jedna osoba na dvoulůžkovém pokoji: 1200 Kč/noc
dvoulůžkový pokoj: 1600 Kč/noc
třílůžkový pokoj: 2400 Kč/noc
studio dvoulůžkové: 1700 Kč/noc
studio třílůžkové: 2550 Kč/noc
bezbariérové dvoulůžkové apartmány: 1800 Kč/noc
čtyřlůžkové apartmány: 3200 Kč/noc
apartmán LUX: 2500 Kč/noc
bezbariérové třílůžko: 2550 Kč/noc
přistýlka dospělí: 400 Kč/noc
dítě do 12 let na pevném lůžku: 500 Kč/noc
přistýlka dítě do 12 let: 200 Kč/noc
dítě do 3 let věku bez nároku na lůžko: zdarma
dítě do 12 let: 400 Kč/noc (cena neobsahuje snídani á 70 Kč)
dětská postýlka: 100 Kč/noc
pes: 200 Kč/noc
polopenze: dospělí 180 Kč/osoba, dítě do 12 let 110 Kč/osoba
při ubytování na 4 a více nocí sleva 5 %
Ceny v mimosezónu od 1.11. do 30.4.:
Sleva 70 Kč/osoba/noc nebo 140 Kč / pokoj (studio, apartmá) / noc
Ceny zahrnují snídani, DPH dle zákona, klimatizaci (pokud je na pokoji) a letní venkovní bazén (jen v sezonu).
Ceny nezahrnují poplatek obci 16 Kč/osoba/noc. Děti poplatek neplatí.
Zvýhodněné balíčky služeb naleznete v sekci Služby, balíčky.

Koupaliště Riviéra Mikulov – otevírací doby a ceny
Otevírací doby:
Květen, červen, září: denně, 9-19 hod.
Červenec a srpen: Po-Čt 9-19, Pá 9-19 a 20-22, So-Ne 9-19 hod.
Ceny:
Vstupné: 45 Kč (neomezený počet hodin).
Děti do 15 let a důchodci: 40 Kč.
Po 17 hodině: 25 Kč.
Permnentky: dospělí 480 Kč za 12 vstupů, děti 525 Kč za 15 vstupů.
Skříňka: 25 Kč.
Záloha na zámek: 50 Kč.
Slunečník: 25 Kč.
Záloha na slunečník: 50 Kč.
Úschova kol: 10 Kč/hod, nad 3 hodiny 30 Kč.
Úschova zavazadla: 30 Kč.

Restaurace Aquarium Relax – otevírací doby a ceny
Otevírací doby:
Neděle-čtvrtek: 10:00 – 22:00 hodin.
Pátek-sobota: 10:00 – 23:00 hodin.
Ceny:
Jídelní lístek
Vinný lístek
Týdenní menu

Úschovna a půjčovana kol Lednice, úschovna zavazadel, parkoviště – kapacity, otevírací doby a ceny
Otevírací doby:
Celoročně, každý den.
Objednávky a domluva mimo turistickou sezónu na níže uvedených telefonních číslech.
Ceník.

Dostihy chrtů – kapacity, otevírací doby a ceny
Otevírací doby:
Dostihy chrtů, na jaře, v létě a na podzim cca 1x měsíčně.
Dostihy se zpravidla konají v neděli, půlden nebo celý den,
samozřejmě můžete navštívit dostihy jen na část programu nebo jen na chvíli.
Roční program dostihů viz akce – zábavné, poučné, společenské, kulturní, sportovní, outdoorové, turistické a akce pro děti v Lednici a okolí.
Ceny:
Dospělí: 50 Kč; děti: do 15 let 25 Kč; děti: do 6 let zdarma; důchodci a postižení: 25 Kč.
Chrtí dostihy pro společenské a firemní akce: 20000 Kč + DPH.

Kino Lednice – kapacity, otevírací doby a ceny
Otevírací doby:
Celoročně, promítání každou středu v 17 a 20 hodin.
Vstupné: 45 – 49 Kč za jedno promítání, podle filmu.

Ranč Ladná – kapacity, otevírací doby a ceny
Otevírací doby:
Celoročně na základě předběžné domluvy nebo objednávky.
Ceny:
Vyjížďka na koni do krajiny, jedna osoba 500 Kč za hodinu.
Projížďka selskými nebo westernovými povozy, jedna osoba 500 Kč za hodinu.
Rytířské turnaje, rodeo, hnaní dobytka včetně možného přechodu řeky, vyjížďka na koních či s povozy, jízdy v džípech, nocování pod širákem včetně táboráku: cena dohodou.

Latadla – vyhlídkové lety – kapacity, otevírací doby a ceny
Letiště Břeclav – Ladná.
Otevírací doby:
Celoročně na základě předběžné domluvy nebo objednávky.
Ceny:
Za osobu a 15 minut letu 2000 Kč.
Za osobu a 1 hodinu letu 3000 – 5000 Kč.

Vrtulníky – vyhlídkové lety – kapacity, otevírací doby a ceny
Otevírací doby:
Celoročně na základě předběžné domluvy nebo objednávky.
Ceny:
První hodina letu: 50000 Kč + DPH.
Každá další hodina letu: 20000 Kč + DPH.

Balonové létání a vyhlídkové lety – kapacity, otevírací doby a ceny
Upoutaný balon s možností vícekrát klesnou a nabrat nové návštěvníky nebo dálkový let.
Otevírací doby:
Celoročně, libovolné místo v České republice, datum, čas a přibližná trasa letu domluvou.
Ceny:
Od 25000 Kč/hodina + DPH.

Night club Cabaret – kapacity, otevírací doby a ceny
9x plně vybavené pokoje s koupelnou a WC.
Bar s tanečním molem a diskrétními boxy pro 30 osob.
Salonek pro 15 osob.
Otevírací doba:
Každý den od 19-04 hod., o víkendu do 05 hod.

Viz též Valtice, hlavní město vína – náplně (možnosti, programy) a ceny.