Vinařský dvůr

Vinný sklep U Jeňoura, Prušánky-Nechory, firemní akce, zájezdy, oslavy, obědy, odpolední akce, akce pro seniory, celková kapacita 400 osob: 2 spojené hlavní místnosti 110 osob, tančírna 40 osob, slovácká izba s krbem 50 osob, pergola a venkovní posezení 200 osob, jídelní místnost a klasický sklep se sudy a lahvemi vína, 14 druhů hostin a pohoštění, kreativní kuchyně, řízené degustace vína, venkovní posezení, zastřešené prostory s výhledem na přilehlé vinice, grilované speciality, opékané selátko (beran, jehně), pochoutky z udírny, slovácké zabíjačky, taneční parket), cimbálová, dechová či country hudba, „Víno & Gourmet club“ (spolek našich zákazníků – gurmánů). Přístup: dálnice Brno-Bratislava, odbočte na Velké Bílovice, pak doprava na Prušánky, tam doleva přes mostek, za mostkem doprava, po 200 m doleva nahoru směrem na Nechory; z Hodonína jeďte směrem na Prušánky, projeďte obcí, v levotočivé dolní zatáčce odbočte doprava a pak pokračujte do Nechor.

Vinný sklep Slavík

Penzion *** a vinný sklep, Sedlec u Mikulova. Nacházíme se na trase Mikulov – Valtice v atraktivním a klidném prostředí na hranici Lednicko-valtického areálu a oblasti Pálavských vrchů. Ti z Vás, kteří se rozhodnou v našem penzionu strávit svou dovolenou či uspořádat firemní akci, mohou očekávat profesionální a individuální přístup s možností návštěvy vinného sklípku a následnou degustací kvalitních moravských vín. Okolí Vás bude lákat k návštěvě mnoha přírodních i kulturních zajímavostí, zámků i projížďkám na kole po vinařských cyklostezkách. Ubytování je zajištěno v pohodlně zařízených pokojích vždy s vlastním vstupem z venku. Pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením. V objektu poskytujeme stravu pouze pro klienty penzionu, přičemž večeře jsou řešeny v podobě grilování a rožnění – možné rožnění čehokoli. Pobyt na tomto objektu je vhodný jak pro rodiny s dětmi, které touží poznat tento nezapomenutelný kraj, tak i firmy, které mohou využít našich služeb spojených s programem šitým na míru a neodmyslitelnou degustací vín (archivní, přívlastková). Otevírací doba dle požadavků zákazníka. Těšíme se na Vaši návštěvu. Přístup: Sedlec u Mikulova, silnice Valtice – Mikulov, u můstku přes potok, 100 m od železniční stanice. Tel.: 724030699, e-mail: info@vinoadestilatyslavik.

Vinný sklep U Jeňoura

Dle nezávislého hodnocení jeden z nejlepších vinných sklepů na Moravě, specialista na firemní akce, pořádáme i zájezdy, rodinné oslavy, obědy, akce pro seniory, kapacita 400 osob: 2 spojené hlavní místnosti 110 osob, tančírna 40 osob, slovácká izba s krbem 50 osob, pergola a venkovní posezení 200 osob, jídelní místnost a klasický sklep se sudy a lahvemi vína, 14 druhů hostin (Pohoštění Paní domácí, Po Slovácku, Hodové, Nechorský raut [40 položek], Vinařova svačinka – na nahém dívčím těle…), kreativní kuchyně (gurmánské speciality z Moravy a ze světa), víno a nápoje v ceně hostiny, řízené degustace, „Vinařský dvůr“ (zastřešené venkovní posezení s výhledem na vinice, gril, opékané selátko [beran, jehně], zabíjačky, udírna), cimbálová i jiná hudba, diskotéky, Víno & Gourmet club, Mistrovství ČR v sekání sektů, v Nechorech je bezmála 500 vinných sklepů, programy: výlety (Lednice, Pálava, Mikulčice…), outdoor (lukostřelba, koně, paintball, čtyřkolky, striptýz…). Přístup: dálnice Brno-Bratislava, odbočte na Velké Bílovice, pak doprava na Prušánky, tam doleva přes mostek, za mostkem doprava, po 200 m doleva nahoru směrem na Nechory; z Hodonína jeďte směrem na Prušánky, projeďte obcí, v levotočivé dolní zatáčce odbočte doprava a pak pokračujte do Nechor.

Vinotéka a zámecký sklep Moravský sommelier

Vinný sklep s posezením až pro 50 osob (vhodný na firemní i rodinné akce), privátní boxy pro uložení vín v ideálních podmínkách, vinotéka s širokým sortimentem kvalitních moravských vín vybraných jedním z nejlepších tuzemských sommelierů Liborem Nazarčukem, denně ochutnávka vybraných vín, likérů a destilátů, vína pro okamžitou konzumaci i uložení, archivní vína od ročníku 1900, vína z 50 vinařství ze všech čtyř vinařských podoblastí vinařské oblasti Morava, speciální vína (ledová, slámová, výběry z bobulí, výběry z cibéb, fortifikovaná vína…), BIO vína, dárková balení vín, speciální etikety na přání (firemní, PF, výročí…), prestižní zahraniční vína (Champagne, Bordeaux, Burgundsko, Portské, Tokaj…), ušlechtilé značkové destiláty, kubánské doutníky, skleničky a karafy Bohemia Crystal, vývrtky, gastronomické pomůcky, pochotky k vínu (olivy, sýry, speciality – např. pravá husí játra), posezení u vína, kávy Lucaffé…, dodávky vín až do domu, zásilková služba. Přístup: Břeclav – zámek. Tel.: 725610555, 606202595, e-mail: info@moravskysommelier.cz.

Vinný sklep Moravská Oáza

Typický moravský vinný sklep s posezením pro až 100 osob (jednotlivci i skupiny), sklep je bezbariérový, sklepní pohoštění, degustace vína na objednávku i se sommelierem, kvalitní sudová i lahvová vína ke konzumaci i k prodeji, rauty, catering, opékání selete…, cimbálové a jiné hudby, sklep se nachází vedle penzionu, poskytujeme celoroční ubytování v 17 pokojích (2-4 lůžkových) s celkovou kapacitou 54 lůžek, máme dobré vybavení (kuchyňka, parkoviště v areálu, úschovna kol, společenská místnost – kulečník, stolní fotbal, dětský koutek s houpačkami, terasa s posezením, travnaté plochy na míčové hry), podáváme snídaně, penzion je v klidné části Valtic, cca 400 m od zámku a 500 m od centra, penzion je ideální pro rodiny s dětmi, skupiny, seniory, cykloturisty, vyznavače vinařské turistiky a samozřejmě firmy a společnosti, okolí nabízí široký výběr turistických, cykloturistických a poznávacích výletů, na své si přijdou i vyznavači vinařství, jsou zde dobře značené cyklotrasy i vinařské stezky. Přístup: z centra města Valtice ulicí Zámeckou nebo Lázeňskou. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, fotografie, mapa a penzion. Tel.: 721124355, 607860810, e-mail: info@moravskaoaza.cz.

Vinný sklípek Prinz

Kapacita sklípku 20 osob, rodinný penzion PRINZ***, kvalitní a příjemné ubytování ve Valticích, 9 komfortně vybavených pokojů (1×1, 8×2, koupelna se sprchovým koutem nebo vanou), 4 apartmány (2×2, 2×4), klimatizace, přípojka na Internet, školící centrum pro 25 osob – nejmodernější technika, degustace (možnost zajištění degustace u moravských nebo rakouských vinařů), prodejna Retro (užitkové a dekorační předměty), vinotéka Moravský sommelier. Přístup: centrum Valtice, rohový dům na spojovací ulici mezi Břeclavskou ulicí a náměstím Svobody. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, fotografie, mapa a penzion. Tel.: 519352870, 602155803, e-mail: prinz@penzion-valtice.cz.

Vinný sklep Hubertus

Vinný sklep v hotelu na zámku Valtice, kapacita 100 osob, ubytování za rozumné ceny, 31 dvojlůžkových pokojů, některé pokoje mají možnost přistýlky, restaurace, kavárna, a jídelní terasa (celková kapacita 120 osob), přednáškový sál (kapacita 50 osob), Galerie vín (výstava a vinotéka), Wi-Fi Internet, zámek Valtice je historickou rezidencí šlechtického rodu Liechtensteinů, Valtice jsou hlavním městem vína, okolí je poseto vinohrady, ve městě je řada sklepů (Salon vín České republiky, Zámecký sklep a Hradební sklep přímo na zámku Valtice, Křížový sklep, vinný sklep Valtické Podzemí, vinný sklep Moravský sommelier…), během roku se zde koná řada vinařských akcí (košty, vinobraní, soutěže…), v okolí je řada památek a přírodních zajímavostí (zámky Valtice, Lednice a Mikulov, kostel Nanebevzetí Panny Marie, Národní zemědělské muzeum, vyhlídková terasa Reistna, letohrádek Belveder, Hraniční zámeček, Rendezvous, kaple Svatého Huberta, Tři Grácie, Pálava…). Přístup: zámek Valtice, na předním nádvoří průčelím a chodbou doleva. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, fotografie, mapa a hotel. Tel.: 519352537, 736631171, e-mail: info@hotelhubertus.cz.

Hradební vinný sklep

Klasický historický vinný sklep, zámek Valtice, kapacita velký sklep 90 osob a malý sklep 14 osob, Vinařský dům Valtice, restaurace, vinotéky Vinum Bonum – Valtice a Lednice, kvalitní moravská vína, pobyty s vínem, prohlídky sklepa, večery u vína, jídlo k vínu, hostiny, obložené mísy, obložená prkénka, další nápoje, řízená degustace vín, ochutnávky, cimbálová hudba, školení, seznámení s vínem, přednášky pro odborníky i laiky. Přístup: Valtice, zámek, brána z náměstí Svobody, 5 m, dveře jsou vpravo. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, fotografie, mapa, ubytování, vinotéky, Vinařství Kopeček a Vinařská akademie. Tel.: 519352083, 777743492, e-mail: j.kopecek@telecom.cz.

Vinný sklep Siesta

Vlastní vinný sklep v penzionu, trojí menu: řízená degustace valtických vín, řízená degustace plus obložené mísy z moravských specialit (uzené, špek, klobásy, škvarky, sýry, pečivo, syrová či sterilovaná zelenina, domácí koláče nebo štrúdl), sabráž plus řízená degustace plus obložené mísy plus teplý chod (smažené kuřecí a vepřové řízky, pečená žebra, pečená kolena, guláš apod.). Přístup: Valtice, z náměstí Svobody ulicí směrem na Břeclav, 800 m. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, fotografie, mapa a penzion. Tel.: 519353420, 777739990, e-mail: siesta.valtice@seznam.cz.

Vinařství a vinotéka Valtice

Penzion, vinný sklep, vinotéka, 5 dvojlůžkových pokojů s možností přistýlky, snídaně, rodinná vinařská firma, pěstování, výroba, prodej a propagace vína, jakostní odrůdová a známková vína z Valtic – hlavního města vína, ve vinném sklepě zraje víno v netradičních velkých keramických nádobách, 500 litrů v jedné nádobě, příjemné posezení, nevtíravé prostředí, setkání rodin a přátel, občerstvení, společenské akce. Přístup: Valtice – Josefská ulice, hlavní silnice Valtice – Břeclav, u benzínové stanice; nebo z centra Valtic hlavní silnicí směr Břeclav, po 200 metrech odbočte doprava, poté 500 m; Břeclav – vinotéka u nového kostela. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, fotografie, mapa a penzion. Tel.: 519352256, 607769159, e-mail: vinoteka@valtice.cz.